Kryesore » 2012 » Gusht » 6 » 13 sekretet qe duhet te njohim tek meshkujt
1:54 PM
13 sekretet qe duhet te njohim tek meshkujt
Sa keqkuptime krijohen qe femrat dhe meshkujt nuk kuptohen? Ja 13 sekrtet qe duhet te njohim dhe ti kuptojme.A e dini pse nuk shkojme dakort me meshkujt te pakten jo gjithmonë? Sepse ne femrat nuk e dime se cfare ka ne koken e tyre dhe rrezikojme te mos i zbulojme kurre ose te paten nuk jane pikërisht ato te na i thojne.

Per nje mashkull koha fluturon – Pra pa shume iluzione, heres tjeter kur nje mashkull ju telefonon diten tjeter mos u deshperoni : thjesht nuk e përjeton kohen ashtu si e jetojme ne dhe pe rate te na le te presim 1 ose 3 dite nuk ka shume diference.


Mendojne qe femrat jane te fuqishme - Per nje mashkull mjafton nje shikim i joni per ti bere ato skllevër per gjithmonë.

I pelqen te bej shopping me ne ... ndonjehere - Shopping i cifeteve mund te jete shume i kënaqshme edhe per nje mashkull, e rendesishme eshte ta përfshini.

Nuk jemi aq te ndryshem ( nga femrat) – Edhe meshkujt kontrollone formen e tyre fizike dhe pamjen . Ato nuk kenaqen te jetojne si barbon dhe te konsumojne gjera te konservuara. Vendoseni ne prove dhe keni per ta sesi dine te gatuajne ato.

Sjelljet si adoleshente e nervozojne - Nuk ka gje me te keqe qe te përdoresh me nje mashkull shprehjet si nje adoleshente si : LOL etj . Sjelljet si femije heqin tek ai cdo interes.


Nje burre nuk ka sekrete? - Ne femrat mendojme se kuptojme gjithçka, por eshte me te vertet keshtu? Sipas meshkujve jo.


Nuk do nje DVD per dhurate – Nuk dime se cfare ti dhurojme per Vitin e ri ? Ja qe mendojme direkte per nje dvd! Me mire re ndryshoni tipologjine e dhurates , sepse meshkujt " i kane kutite plot”.


Burrat nuk pelqejne makijazhin – Preferojne femrat e thjeshta, ku bukuria e fresket vjen nga nje makijazh i lehte.


Duan nje shenje per dhuratat- Nuk mund te gjejne gjithçka qe mund te ju pëlqej, prandaj nuk do ishte keq nje sugjerim i vogel.


Siguria ndaj vetvets eshte me seks se nje veshje intime – Nese doni ti pëlqeni nje mashkulli duhet te tregojme vlerësimin qe keni per veten.


Mashkulli eshte shume i thjesht – Sipas meshkujve femrat i komplikojne shume gjerat dhe i bejme me te komplikuara nga se nuk jane.


I pelqen qe ti themi qe na bejne per te qeshur - Meshkujve i pelqen ti themi qe jane ato qe na bejne me shume per te qeshur se askush tjeter.


Nuk shikohet vetem pamja - Meshkujt kerkojne dicka tjeter tek nje femer
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus