Kryesore » 2012 » Dhjetor » 3 » A jane me te vertet terheqes meshkujt me muskuj?
4:09 PM
A jane me te vertet terheqes meshkujt me muskuj?
Sipas nje studimi te realizuar nga Universiteti i Pretoria, femrat jane te terhequra me shume nga meshkujt e dobet sesa ato me muskuj. Nje lajm i mire per gjinine mashkullore : femrat nuk jane te terhequra nga meshkujt me muskuj. Ky eshte perfundimi i nje studimi i realizuar nga stuiuesit e Universitetit te Pretoria ne Afriken e Jugut. Objektivi i tyre ishte i thjesht : te perkufizonin kriteret e terheqjes fizike midis meshkujve dhe femrave. Per kete arsye ato kane seleksionuar nje grup femrash qe duhet te komentonin fotot e fytyres dhe te trupit te disa meshkujve. Rezultati : femrat ishin me shume te terhequra nga meshkujt e dobet. Kjo do te thote qe femrat jane me te ndjeshme ndaj shendetit te partnerit te tyre sesa nga aspekti fizik.Thuhet se pesha e ekuilibruar ka nje sistem me te mire imunitare. Ne te kundert nje mashkull me shume muskuj ne pergjithesi ka nje nivel me te larte testeronesh qe kontribuon ne ne nje shendet jo aq te mire. Pra meshkujt ,mos te lodhen me ore te tera ne sallen e palestres : me pak junk food dhe me shume futboll duhet te mjaftojne per te na joshur.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus