Kryesore » 2012 » Qershor » 27 » Ambientet me te pershtatshme per te … joshur!
3:18 PM
Ambientet me te pershtatshme per te … joshur!
Nje sondazh i fundit nxjerr listen e ambienteve me te favorshme per te gjetur shpirtin binjak. Ne pune, gjate nje darke apo ku? Zbulojeni!Te gjithë beqaret bëjnë një pyetje: ku ta gjejmë shpirtin binjak? Sipas një sondazhi te fundit te kryer ne France 42% e personave te pyetur mendonin se ambienti me i mire është ne lokal, gjate një darke me miqtë. Ne përgjithësi shume mendojnë se personi i prezantuar nga një mik i afërt duhet t’ia vleje, meqë ai ka njohur edhe shijet, dëshirat apo karakterin e tyre. 
Ambienti i dyte ku mund te gjendet personi ideal është puna. Studimi tregon se rreth treçereku i francezeve kane flirtuar me një koleg...

Ne vend te trete renditen pabet e natës me 30%.

Ne vend te katërt janë udhëtimet.

Dhe ne vend te peste (me 20%) renditen sallat e sportit.

Nga sondazhi ka dale edhe përfundimi se sot është shume e vështirë te gjesh personin e duhur se 30 apo 40 vjet me pare. 55% mendojnë se është e zorshme te gjendet lehte personi me te cilin te ndash te njëjtat mendime për një kohe te gjate.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus