Kryesore » 2012 » Maj » 4 » Arsyet per te dashur nje martese dhe nese jeni single
10:46 AM
Arsyet per te dashur nje martese dhe nese jeni single
Eshte zyrtarisht i hapur sezoni i martesave. Shume cifte pergatiten per eventin me te rendesishem te jetes.Eshte zyrtarisht i hapur sezoni i martesave. Shume cifte pergatiten per eventin me te rendesishem te jetes. Miqte e dashur single, nese jeni aty qe nervozoheni qe miku juaj , ju ka perfshire ne nje martese qe nuk eshte e juaja , qetesohuni duhet te dini qe te martuarit nuk jane te vetmit qe marrin perfitmie ne diten e marteses. Ne fakt jane zbuluar 9 arsye per te dashur sezonin e martesave.

1) Nje martese ju ofron mundesine qe te kerceni. Eshte sikur do shkoni me nje lokal per te ngrene dhe me pas do kerceni. Ndryshimi i vetem eshte se nuk do paguani ju , por gjithcka eshte falas . Me mire se keshtu ska ku te shkoj ...

2)Ne nje martese ka nje bar gjithmone te hapur. Ne ndryshim nga cifti i martuar ju nuk jeni te detyruar qe te pini pak gjate gjithe dites.

3)Nje martese eshte nje rast i mire per te njohur beqare te tjere. Si nusja ashtu dhe dhendri do te kene miq single dhe per ate dite do jeni te gjithe ne te njejten cati, mbase te ulur te gjithe ne nje tavoline.

4)Te ftohesh ne nje ose me shume martesa eshte gjithmone nje justifikim u mire per te marre mini pushime nga puna. Me siguri qe shefi juaj nuk ka asgje kundra nese ju i kerkoni te premten e lire, per te shkuar ne martesen e kushuririt tuaj, qe martohet ne nje qytet tjeter te vendit. Rezultati: nje pushim i gjate ne fundjave.

5)Ne pergjithesi dhe ai qe banon larg , kthehet per te marre pjese ne martesen te nje miku te tij te vjeter . Kjo eshte dhe nje arsye per te pare miqt qe nuk i keni pare prej kohesh. Keshtu qe do kaloni ore te kendeshme me ta, duke kujtuar koherat e vjetra.

6)Cfare mund te jete me mire se nje martese , nese doni shume ushqimet. Per nje dite do te provoni cdo gje, nga te kripurat deri tek te emblat. Konsumojini te gjitha me kenaqesi, te pakten eshte vetem per nje dite, me pas do te digjni kalorite duke kercyer.

7)Nje martese eshte nje rast i mire per te nxjerre nga dollapi kostumin/fustanin qe keni blere gjate ketij muaji dhe nuk keni pasur raste per ta veshur.

8) Eksperienca behet ne fushe: perfitoni nga ky rast martese ku jeni i ftuar , per tu i inspiruar per martesen tuaj. Jeni single ,por nuk eshte e thene qe do te mbeteni te tille pergjithmone.

9) Si perfundim , martesa eshte nje rast i mire per te njohur njerez te rinj. Nese jeni persona te hapur dhe te shkathet mund te gjeni persona interesant ne gjendje qe t'ju ofrojne mundesi te reja si nje oferte pune ose mbase dhe njerez qe kane ide origjinale, si pershembull, per gjera qe ju i nenvleresonit.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus