Kryesore » 2012 » Dhjetor » 4 » Askush nuk martohet me dashnorin me te mire qe ka pasur
6:24 PM
Askush nuk martohet me dashnorin me te mire qe ka pasur
Nje sondazh ka dale ne perfundimin se nese jeni nje femer, ka pak mundesi te martoheni me ate qe iu ka cuar be qiell te shtate.Nëse jeni një femër, ka pak mundësi te martoheni me atë qe iu ka çuar ne qiell te shtate. Sipas një sondazhi te realizuar nga iVillage, me pak se gjysma e femrave te martuara kane për burrë dashnorin me te mire. Nga ana tjeter, 52% tregojnë se shkojnë edhe me një ish te dashur ndërsa 66% preferojnë te lexojnë një libër, te shohin një film apo te çlodhem me tepër sesa te bëjnë seks me partnerin.
"E dija qe partneri me i mire ne seks do ishte i përkohshëm, seksi ishte i mrekullueshëm sepse ai ishte lidhje jone” - thotë njëra nga te anketuarat. "Nuk duhet te japim gjithçka gjithmonë. Kur e dimë qe lidhja nuk do zgjate shume, atëherë ajo është me e zjarrte. Martesa nga ana tjetër bazohet tek siguria se do te duhemi përgjithmonë.”Nga ana tjetër duhet thënë se ne përgjithësi kemi tendence ta idealizojmë atë qe kemi humbur. Trapistët e seksit tregojnë se shume femra konsultohen me ta ne lidhje me bashkëshortët. Partneri me i mire seksual ka qene kryesisht një person ëndërrimtar dhe i paqëndrueshëm, por pasionant. Pasioni ama është me ulje dhe ngritje te mëdha dhe këtë gjë askush nuk e do ne një martese.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus