Kryesore » 2012 » Gusht » 31 » Ato menyra origjinale per ti thene atij “ Te dua”
12:02 PM
Ato menyra origjinale per ti thene atij “ Te dua”
Te thuash " te dua” eshte nje gje relativisht e thjesht: ju kapni 2 fjale dhe loja ka mbaruar. Por si ta themi ne nje menyre te veçante kur personi qe keni perballe jush eshte shume i rendesishem.
" Une te dua”. Tre fjale te vogla sapo te shprehura ikin tashme. Gjithashtu te lehta aq dhe te renda sipas intonacionit, ato fshihen tek zonat me intime te zemres tone. Nje parfum i embel, shije sheqeri gjithmonë mbeshtetese kur ditet jane gri. Cfare lumturie te shikosh buzet e personit qe dashuroni, duke shprehur disa fjale sikur kendon.... Por nese gjestet përzien me fjalet , hipoteza eshte e plote. E dini se cfare thuhet, qe aktet vlejne me shume se fjalet. Ne dashuri, provat jane te rendesishme.

Jini te kujdesshem
Vereni me kujdes, ato konfidenca te vogla qe ne aparence duken te padëmshme qe partneri juaja thote gjate nje diskutimi.

Nje mbështetje e nevojshme
Kur jeni ne cift gjithçka behet e mundur. Eshte e kote t’ju themi qe ajo qe eshte e mire per gjysmen tuaj eshte e mire dhe per ju, nga kjo mund te nxirrni nje force te vertet . Deshmoni mbështetjen qe ai ju jep ne moment e keqija dhe te mira eshte nje forme lidhjeje e nevojshme dhe e shëndetshme per te ardhmen , qe ju do te ndertoni ne cift.

Pranojeni tjetrin
Ankthet jane reciproke, ato jane te nevojshme gjithashtu. Por mire disa pyetje jane shpjegueshme ne diskutim. Perse ta lini nje situate te komplikuar pa mend? Si dicka e çmuar qe e kemi, kujdesuni per partnerin tuaj eshte nje prioritet i perditshem qe duam.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus