Kryesore » 2012 » Maj » 30 » Bukuria e meshkujve te shkurter
11:07 PM
Bukuria e meshkujve te shkurter
Meshkujt e shkurter a jane me pak te pashem se ato te gjate? Thuhet se gjatesia eshte gjysma e bukurise , por eksperienca tregon qe nuk eshte keshtu . Jane shume meshkujt jo shume te gjate, qe jane shume te pashem.
Shume shembuj midis vipave, qe jane te shkurter si Tom Cruise,Antonio Banderas, Gary Oldman etj.Per te treguar qe bota nuk i perket atyre qe e shkojne nga larte poshte.Megjithate, kur takoni nje mashkull te shkurter filloni me paragjykimet; por ndoshta keto meshkuj mund te jete me joshes.Por bukuria ( domethene gjatesia) vlen vertet shume kur zgjidhet nje mashkull me te cilin mund te kaloni jeten? Princi i kalter nuk ka gjithmone floket e verdha , syte e kalter dhe kalin e bardhe, por nje mashkull qe stimulon mendjen , trupin dhe zemren te personit ne krah.Meshkujt e shkurter e kane mesuar ne kurriz te tyre , qe ndoshta ne shkolle nuk mund te kishin fame per bukurine e tyre te jashtme , prandaj kane vendosur te gjitha pikepamjet e tyre tek simpatia dhe per nje femer eshte shume me mire nje mashkull qe i ben te qeshi.Bukuria kalon dhe gjatesine e cila behet dytesore,sidomos kur plaken.Ajo qe mbetet eshte gjithmone zemra por dhe aspekti me i rendesishem per te provuar terheqje ndaj dikujt, nuk do te thote qe meshkujt e shkurter , sa te jene ne krevat , nuk tregojne aftesite e tyre dhe nuk permbushin kenaqesite tek nje femer.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus