Kryesore » 2012 » Maj » 21 » Cfare nuk duhet te ndajne ciftet e pa martuara
5:44 PM
Cfare nuk duhet te ndajne ciftet e pa martuara
Nese nuk jeni akoma te martuar, do te jeni me te lumtur nese merrni vesh qe ka disa gjera qe nuk jeni te detyruara te ndani me partnerin.Sido qe te jete puna dhe nese jetoni bashke dhe te ndare, duhet te beni kujdes dhe ti shenoni disa limite, duke e ruajtur privatesine.

Parate
Puna e lekeve eshte nje ceshtje e sikletshme, mbi te gjitha nese keni pazare te perbashketa si nje kafshe shtepiake ose faturat. Beni kujdes: nje nga shkaqet e para te divorcit ne Amerike sot jane pikerisht parate. Prandaj duhet te beni kujdes nese nuk jeni akoma te martuar, beni bashke parate qe sherbejne per pazaret dhe per ceshtje te tjera.

Passwordi
Nese jeni nje cift i ri me siguri mendoni te shkemmbeni paseordet ne menyre per te fituar besimin e njeri-tjetrit. Duhet te dini qe nuk eshte keshtu, keni apo nuk keni gjera per te fshehur, nuk eshte mire qe te jete kjo shkelje privatesie.

Account i Facebook-ut
Nese keni nje llogari ne facebook dhe nuk i keni vendosur emrin tuaj, evitoni ta ndani me partnerin tuaj. Sepse ekziston mundesia qe mund te lindi deshira tek tjetri per anonimi, ndoshta dhe duke vendosur nje foton tuaj, per te spiunuar se kush ju kontakton dite per dite.

Cdo njeri ka miqte e vet
Eshte e bukur qe te keni miqe te perbashket. Por do ishte mire qe cifti te kishte dhe mundesine te kultivoj nje miqesi individule.

Bisedime per ish-et
Lereni qe e kaluara te mbetet e tille. Sigurisht qe ndonjehere mund t'ju vij spontanisht te krijoni idene te tregoni disa anekdota, mbase eshte dhe me e kendshme mbi nje ish.... por nuk eshte dicka qe te ben mire.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus