Kryesore » 2012 » Nëntor » 20 » Ju mungon seksi? Hani ullinj!
10:19 AM
Ju mungon seksi? Hani ullinj!
Hulumtimi më i ri i publikuar në revistën "Journal of Applied Physiology” ka treguar që yndyrat e mira ndikojnë pozitivisht në dëshirën seksuale të meshkujve.
Prej më herët është ditur që ushqimi i shëndetshëm është një nga faktorët më të rëndësishme që ndikojnë në potencë, ndërsa yndyrat e mira ndikojnë pozitivisht në ereksion.Hulumtimet në Universitetin në Napoli kanë dëshmuar që ullinjtë dhe vaji i ullirit mund të përmirësojnë konsiderueshëm raportin në mes yndyrave të mira dhe të këqija në gjak, dhe në këtë mënyrë i kontribuojnë qarkullimit më të mirë.
Për ereksion më të gjatë dhe më të mirë, të mirë janë vaji nga ullinjtë, por edhe kikirikët dhe avokado.
Këto informata janë të rëndësishme, sepse probleme me ereksion kanë gjithnjë e më shumë meshkuj modern, ndërsa 40 për qind e tyre mbi të dyzetat rregullisht kanë probleme me ereksion.Ndoshta këto njohuri të reja zgjojnë dëshirën për konsumim më të madh të ullinjve dhe produkteve të tyre.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus