Kryesore » 2012 » Maj » 24 » Komplimentet i bejne mire dhe meshkujve
4:36 PM
Komplimentet i bejne mire dhe meshkujve
Femra te dashura, jini te sinqerta : te merrni komplimenta nga partneri i juaj ju pelqen shume dhe do te donit qe ai t'ia u bej gjithmone. Por jo vetem juve ju pelqejne komplimentet... E keni bere ndonjehere qe dhe partnerit ta vleresoni , por me rendesishmja t'ia thoni ne sy . Nese beni komplimentin e duhur ne vendin e duhur, kjo ngroh sa me shume lidhjen.

Cfare lloj komplimenti pelqen nje mashkull?

Komplimentat qe i behen nje mashkulli jane gjithmone te mira per te dhe nese i referoheni trupit ose mendjes. Por meshkujt u japin me shume vlere , komponenteve fizike... Ka nga ato meshkuj qe kane investuar nje pjese te mire te energjive anes intelektuale dhe do i pelqente shume nese femra do i vleresonte inteligjencen e tij.Pra nese e shikoni neper shtepi me gjoksin jashte , mos humbni situaten dhe bejini nje kompliment te bukur.

Kush eshte menyra e duhur per ti bere nje kompliment?
Duhet t'ia beni komplimentin dhe nese ekzagjeroni ndonjehere pak,por duhet te filloni gjithmone nga e verteta.Komplimentet me te mira jane ato me te sinqertat dhe te ndjera. Evitoni pra te ekzagjeroni, sepse nje sjellje naive mund te ndikoj keq dhe ti japi impresionin qe doni te talleni me te.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus