Kryesore » 2012 » Shtator » 2 » Kur meshkujt nuk kane me deshire ?
1:15 PM
Kur meshkujt nuk kane me deshire ?
Nuk ka me deshire? E besojme gjithmonë dhe me shume, por epshi i meshkujve fshihet ne zona te erreta...
Meshkujt gjithashtu jane te ndjeshem
Meshkujt, te poseduar, jane githmone gati te hidhen mbi vajzat e bukura dhe gjithashtu jane me kërkues se partnerja e tyre? Nje stereotip mjaft i pranueshem sa nje pjese e madhe e femrave qe mendojne qe nevojat e meshkujve jane me te larta sesa e tyrja. Nese meshkujt behen te ndjeshem ne shtrat, femrat thojne qe problemi duhet te vij patjetër nga ato.
 Te luajne rolin e Supermenit , kjo nuk i intereson me ! Realiteti do te jete me ndryshe. Dhe meshkujt do te shqetësohen sot me shume se dje, per mungese deshire. Jo meshkujt nuk do te jene me si " makine seksi” , ato jane gjithashtu me te ndjeshem.
Por nese eshte problem psikologjik
I ngarkuar nga ana profesionale, mungesa e gjumit...Lodhja, gjithashtu dhe nje semundje ne dimer mund ta tendosi. Pra do te jete shume e veshtire te jete nje " super-dashnor” .Per kete arsyeto te jete i detyruar te marri trajtim, nese epshi i tij nuk ecen me. Gjithashtu dje hormonet mund te krijojne c’rregullime, sidomos kur kalon moshe 50 vjec.


Keshilla:
Ne rast lodhjeje, si tek ai dhe tek ju, vetem nje gje duhet te beni: flini gjume! Sa me shume te pushoni , aq me mire do te behet. Kujtoni moment kur ai eshte ne forme . Nese behet fjale per nje renie te hormoneve .. nuk eshte e thjeshte te mposhtni kunder natyres. Flitini per dëshirat e juaja per ta stimuluar . Do te mbeten shume gjera per te zbuluar bashke.


Nje ceshtje ne cift
Mundohuni te pyesni veten tuaj se cfare perfaqeson ku kalim bosh per ju te dy. Sepse " pyetja behet gjithmonë per nej cift, jo vetem per nje nga dy partneret”. Ndonjehere eshte shume e veshtire te gjeni pergjigjen se " kush ka me pak deshire " .


Keshilla:
Bejini pyetje vetes nje here me shume sinqeritet. Me pas bisedoni sebashku per te gjetur pergjigjet e duhura.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus