Kryesore » 2012 » Gusht » 27 » Mashkulli mendohet 14 herë, para se të thotë “Të Dua”
0:03 AM
Mashkulli mendohet 14 herë, para se të thotë “Të Dua”
14-ta, duket se është numri i dashurisë së vërtetë. Kjo pasi, shumica e çifteve duhet të takohet së paku katërmbëdhjetë herë para se të mund të arrijë në fazën e të thënit "Të Dua”, apo të jetë në gjendje të kërkojë që të ketë një marrëdhënie të vërtetë dashurie.
Ndërkaq, një mashkull mendohet të paktën katërmbëdhjetë herë para shqiptimit të shprehjes fatale "Të Dua”.Dhe i bie që nëse një çift takohet të paktën dy herë në javë, atëherë formalizimi i marrëdhënieve të tij ish mesatarisht pas shtatë javësh.Ndërkaq, nga studimi në fjalë që ka arritur në të tilla përfundime, është zbuluar se çiftet kanë tendencë për t’u puthur mjaft më herët: zakonisht pas dy takimeve ose në javën e parë.Në mënyrë të ngjashme, marrëdhënia seksuale ndodh mesatarisht pas katër takimeve, ose brenda dy javëve të para.Gjërat ndryshojnë pak kur ju duhet të paraqisni të dashurin apo të dashurën tuaj me prindërit.Kjo ndodh mesatarisht pas 12 takimeve, apo gjashtë javëve.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus