Kryesore » 2012 » Gusht » 10 » Meshkujt e stresuar pëlqejnë femrat e shëndosha
12:53 PM
Meshkujt e stresuar pëlqejnë femrat e shëndosha
Ata i vendosën një grup meshkujsh nëpër situata stresuese dhe më pas testuan preferencat për femrat, bazuar në atë që njihet si indeksi i obezitetit.Nëse janë në situata stresuese, meshkujt janë të prirur të vlerësojnë si atraktive femrat trupmëdha.Shkencëtarët britanikë thonë se stresi mund të ndryshojë gjykimet që kemi ne për partnerët potencialë.Ata i vendosën një grup meshkujsh nëpër situata stresuese dhe më pas testuan preferencat për femrat, bazuar në atë që njihet si indeksi i obezitetit.Shkencëtarët britanikë kanë punuar vazhdimisht për të shpjeguar se si është pikërisht ambienti, kultura apo edhe të tjerë faktorë që ndikojnë tek mënyra se si e shohim ne një trup ideal.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus