Kryesore » 2012 » Korrik » 27 » Mosha magjike per femrat eshte....
2:57 PM
Mosha magjike per femrat eshte....
Eshte shume e veshtire te lumturohesh kur numri qirinjve rritet ne torten tuaj te ditelindjes..Eshte shume e veshtire te lumturohesh kur numri qirinjve rritet ne torten tuaj te ditelindjes , sidomos kur shifra rrumbullakosen. Edhe pse miqte tane 20 lumturohen, mosha 28 vjec do te jete mosha magjike.
Kjo eshte mosha ku femrat ndihen me seksi dhe do te perfitojne per te mbushur plotesisht endrrat e tyre…
 Ky eshte nje studim I bere rreth 2000 femrave britanike qe na zbulojne: qe ne moshen 28 vjecare ato ndihen me seksi. Harroni komplekset e adoleshences dhe te post adoleshences, femrat e kesaj moshe jane te kenaqura per formen e vitheve te tyre dhe te gjoksit, gjithashtu dhe per permasat e tjera te trupit.Keshtu qe ¾ e femrave ne britani kane deklaruar se aro nuk do te ndryshonin per asgje ne bote format e tyre te trupit . Pervec pikave te fort ate joshjes , ato votojne per ti shikimin (23%), gjoksin (20%) dhe ineteligjencen e tyre (13%). Vetem me nje pjese te trupit qe potencialisht mund ti lejoje nje shkop te vogel magjik, kembet. Ne fakt, femrat britanike (41%) shpresojne te kene kembe me fine.
Nese mosha 28 vjece eshte mosha me e bukur, ajo e besimit vendoset 32 vjece. Ne moshen 32 vjece, femrat do te perdorin potencialin e tyre te joshjes: veshja, takat, te dine te bejne nje model flokesh dhe makijazhi. Ne kete moshe fusim dhe kriteret e forces, ku dy me kryesoret jane miqte dhe familja, te cilat na lejojne te perballemi me sferen sociale.
Kush jane armiqte e ketij besimi ne vetvete? Duhet te shkojme ti kerkojme nga ana e marredhenieve te dashurise, sepse pjesa me e madhe e femrave besojne se tradhetia e partnerit, vjen si per rrjedhoje e mos besimit ne vetvete
Po per ju kush eshte mosha qe jeni ndjere me mire?
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus