Kryesore » 2012 » Korrik » 27 » Perse femrat tradhetojne?
2:53 PM
Perse femrat tradhetojne?
Nuk jane vetem meshkujt qe prishin nje lidhje me nje tradheti dhe femrat e bejne.Ka 10 motive per te cilen dhe femrat tradhetoje: 5 kane te bejne me motivimin e meshkujve, kurse 5 te tjerat jane pune pikerisht per seksin e dobet, ti zbulojme cilat jane.

Femrat tradhetojne perse…

Per te permiresuar autostimen e tyre - Te dinit qe I pelqeni ju ndihmon te pelqeheni , kur arrini te joshni nje mashkull mund te jete nje prove per faktin qe jeni akoma seksi dhe te kendshme.
Per mungese intimiteti me partnerin – Nese partneri juaj eshte i ftohte kohet e fundit dhe ndjenjat e nje kohe jane shkaterruar dhe mundeohet te gjendet ai intimitet ne nje vend tjeter.
Perse ndihemi vetem – Ndiheni te vetmuara dhe e kene mbas dore nga partneri, jetoni nje jete ne dy por ne realitet duket sikur jeni akoma single. Ja perse mezi prisni te gjeni momentin qe te perfundoni ne krahet e nje tjetri...
Perse kerkojme kujdesje – Cfare nuk do te benit qe te binit ne sy nga partneri juaj per te rifituar rendesine e nje kohe te kaluar. Jeni ne gjendje te beni gjithcka dhe ate qe duket zgjidhja me e pakendshme.
Per te jetuar te kaluaren – Sa ju pelqen te jeni nostalgjike ! Sa kohe kaloni te mendoni per dashurite e kaluar dhe te mbaruara dhe nuk e dini pse. Ky eshte motivi klasik qe ju shtyn te tradhetoni partnerin me nje ish...


Meshkujt dhe femrat tradhetojne perse...


Per te perjetuar nje te dridhur – Te gjitheve i pelqen rreziku , idea qe te merrni nje frut te ndaluar, as meshkujt dhe as femrat nuk jane ne gjendje te rezistojne nga ky impuls
Per te qene te zbuluar – Ne pergjithesi kjo ndodh kur jeni te lodhura nga nje lidhje , por nuk jemi ne gjendje ta mbyllim dhe atehere eshte shume me e thjeshte t’ia lini ne dore tjetrit
Perse jeta e tyre seksuale nuk eshte e kenaqshme - Nese seksi nuk shkon, ne te njejten kohe dhe liidhja nuk shkon. Dhe me pas deshira behet e veshtire per tu hequr.
Per hakmarrje – Tradhetia shikohet dhe se nje arme e forte , per tu hakmarre per zhgenjimit qe kemi pesuar, ndoshta pikerisht nga nje tradheti.
Per te mbajtur distancat – Nuk ndiheni gati te perfshiheni nga nje lidhje dhe atehere ja qe meshkujt dhe femrat kerkojne ikjen me te lehte: te vendosni ne mes nje persone te trete.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus