Kryesore » 2012 » Korrik » 3 » Perse ju jeni gjithmonë e terhequr ?
1:51 PM
Perse ju jeni gjithmonë e terhequr ?
Kjo eshte e 4 here ne 3 vjet qe historite e juaja te dashurise perfundojne me nje ndarje. Meshkujt jane te gjithe idiota.
Ju krijoni nje rreth te keq vesesh
 Kjo mund te jete e veshtire per tu kuptuar, por ju duhet te pyesni veten nese nuk jeni ju qe ai kërkon, nga menyra sesi silleni, duke u ndare ju gjithmonë viktimizoheni. Kur riprodhojme te nejten situate , hyme ne nje rreth vesesh. Kjo gje na ben te mendojme qe ne nuk jemi te mire per asgje. Situatat negative ju vendosin ne nje pozicion defektesh dhe përpara se te filloni nje lidhje te re .
Ju e shtyni te ndaheni
 Kur ndaheni 4 here ne 3 vjet, kjo nuk asgje te pafajshme. Ndoshta jeni ju qe ne mënyre te pandërgjegjshme shtyni tjetrin te ndaj. A jeni ju e pakëndshme? A po eshte komplet e kundërta? Ju vendoseni ne nje situate ku partneri juaj nuk rri dot pa thene: " ajo eshte shume mire , shume budallaqe, shume...” . Ne kete lloj situate eshte shpesh e veshtir eti shikoni gjerat e qarta . Ndani ato qe ndjeni me nje mikeshen tuaj me te madhe se ju ose pse jo dhe me nenen tuaj. Nje njeri qe mund ti shpjegoj gjerat ne menyre objektive.
Ju zgjidhni partnerin e gabuar
Gjithashtu mund te zgjidhni dhe partnerin e gabuar. Te dashurit e juaj jane pothuajse gjithmonë te njëjtit? Jane te gjithe maco, xheloz ose ne te kundërt te pavarur. Kjo zgjedhje ne menyre sistematike te partnerit del nga nje problem i brendshem i juaji. Ju duhet ta pyesni veten : " perse jeta ime ne cift nuk po me ecen mire " . Ndoshta nuk mendoni te merotoni lumturine per te qene ne cift.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus