Kryesore » 2012 » Gusht » 7 » Perse meshkujt e rimarrin veten shpejt pas nje ndarjeje?
12:35 PM
Perse meshkujt e rimarrin veten shpejt pas nje ndarjeje?
" Perse ish-i im duket se e rimerr veten me shpejt dhe thjesht pas ndarjes sone, ne momentin kur une nuk po arrij dot ta harroj? "Pas nje historie dashurie, mund te themi qe meshkujt e kane me pak te veshtire te kalojne ne gjera te tjera. Ato kane nje pamje te lumtur dhe dalin me miqte e tyre , sikur asgje nuk ka ndodhur midis jush. Ne syte e ete tjereve ndoshta , por sipas nje psikologu : meshkujt vuajne po aq sa femrat . " Ideja qe meshkujt e rimarrin veten me shpejt nga nje ndarje eshte absurde "
Ndryshimi midis meshkujve dhe femrave varet nga menyra sesi ato i shprehin emocionet. Edhe nese ju i mungoni shume, ato nuk kane deshire ta tregojne. " Meshkujt nuk duhet te tregojne asnjë shenje dobësie ose ndjeshmërie. Kjo eshte nje fyerje per krenarine e nje mashkulli te tregohet shume i emocionuar.” . Te vetmet shfaqje te pranueshme pas nje ndarjeje jane nervozizmi ne qetesi.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus