Kryesore » 2012 » Dhjetor » 2 » Perse meshkujt kane frike nga
3:27 PM
Perse meshkujt kane frike nga
Nese per femrat , perdorimi i tualetit publik eshte nje akt banal, duket qe per disa meshkuj , kjo eshte nje veshtiresi e vertete.

Femrat i vleresojne momentet ne tualet midis shoqeve
 Kur tualetet jane ne vete, femrat te mbledhura per keto moment te vogla intime qe I ndajne me shoqet e tyre. " A ma kalon pak letren higjenike?” , " A ken je tampon?” . " A ma jep pak buzekuqin?” . Keto moment femrat I pershkruajne si pjese bashkejetese per gjate seciles mund te bejne thashetheme qetesisht.
Per meshkujt eshte komplet e kunderta
Mendojme qe meshkujt jane te forte dhe qe nuk kane frike nga asgje por duket qe vendi ku urinojne I terrorizon. Sarah Moore, nga universiteti I Londres, ka realizuar nje ankete qe konsistonte te vezhgonit sjelljen e meshkujve gjate kohes kur shkojne ne tualet. Ekipi I studiuesve ka shkuar ne WC te ndryshme publike te Londres, duke studiuar keshtu reagimet e meshkujve dhe duke I bere pyetje atyre mbi zakonet e tyre urinare.

Tre rregullat e arta
Nga kjo ankete kane dalur tre rregulla , ku pjesa me e madhe e meshkujve e ndjekin kur shkojne tek cepi I vogel:
Shkojne ne menyre diskrete pa terhequr vemendjen e te tjereve
Te zgjedhin mire pjesen ku do te urinojne : te mos perdorin asnjehere ate qe sapo perdori tjetri
Evitoni te keni kontakt me sy , me te gjithe meshkujt e tjere prezente

Perballe ketyre rregullave meshkujt preferojne ta mbajne urinen , duke u ndjere keshtu keq gjate gjithe dites.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus