Kryesore » 2012 » Dhjetor » 12 » Rregullat baze per te joshur nje mashkull
1:51 AM
Rregullat baze per te joshur nje mashkull
Ne rruge apo ne një mbrëmje, mundësitë për te joshur janë te shumta. Nuk e keni arritur deri me sot? Ja disa rregulla qe duhen pasur parasysh.

Joshni me butësi

A e dini se 80% e takimeve ane kryer fale iniciativës se femrave? Meshkujt nuk janë aq te guximshëm sa duken. Jeni ju qe duhet te lëshoni sinjale te pastra. Sapo ta arrini këtë, janë meshkujt ata qe do hyjnë ne veprim.

Tërhiqni vëmendjen e tij

Mos mendoni se duhet te kishit trupin perfekt për te joshur një mashkull, kjo nuk kate beje fare. Ndonjëherë mjaftojnë disa mesazhe te dërguara nëpërmjet veshjes apo makijazhit dhe ...ja ku mund ta joshni. Kini parasysh një këshillë: mos dilni nga vetja për te bere për vete dike, por tregohuni sa me natyrale dhe femërore.

Përqendrohuni tek vështrimi

Nëse sytë iu kryqëzohen me djalin qe iu pëlqen, mos e ulni vështrimin. Nëse nuk keni kurajën t’i lëshoni vështrime "vrastare” tentoni këtë: shikojeni dhe ngrini vetullat sikur ai iu frymëzon për diçka. Mashkulli do e kuptoje mesazhin. Jepini edhe një buzëqeshje për te krijuar kështu me tepër afrimitet. Kjo është thelbësore për ta bere tjetrin te dashurohet me ju.

Tregohuni te afrueshëm

Ndërmerrni rreziqe

Femrat qe tërheqin me shume meshkujt nuk janë ato qe kane shume besim ne vetvete, por ato qe e pranojnë veten ashtu si janë. Nga ana tjetër për te bere për vete atë qe iu pëlqen duhet edhe te rrezikoni pak dhe te tentoni disa gjera qe mund t’iu jene dukur te pamundura.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus