Kryesore » 2012 » Maj » 8 » Si ta kuptojme qe ai e ka seriozisht?
12:57 PM
Si ta kuptojme qe ai e ka seriozisht?
Kur fillon nje histori dashurie , pas entuziazmit dhe euforise se fillimit , dalin direkte dyshimet e para: ai cfare synimesh ka?Kur fillon nje histori dashurie , pas entuziazmit dhe euforise se fillimit , dalin direkte dyshimet e para: ai cfare synimesh ka? Historia jone ka nje te ardhme apo eshte vetem nje aventure? Per fat te mire , fale disa shenjave dhe disa sjelljeve qe mund te shikoni tek ai, mun te kuproni nese historia juaj ka vertet ndonje shans te behet serioze.
 Si fillim shikoni me kujdes sjelljen qe ka ai me ju: nese eshte i interesuar ose tashme i dashuruar, nuk do ti harroj gjerat ose te mundohet te ike , por do t'iu shikoj ne sy dhe do te mbaj mend cdo takim te rendesishem- nga provimet , tek intervistat e punes , deri tek vizitat tek mjeku etj. Natyrisht mos prisni deklarata dashurie te shpeshta : shpesh meshkujt tentojne te tregojne ndjenjat e tyre me shume gjeste se sa me fjale, pershembull: duke ju mbrojtur ose duke bere nje detyre qe atij e dikut shume e rrezikshme per ju.Element tjeter i rendesishem per tu marre ne konsiderate eshte vendi qe zgjedh per takimet tuaja: nuk duhet te jete nje lokal patjeter i shtrenjte ose chic, e rendesishme eshte qe ai mendon per ju dhe po sforcohet te kuptoj gustot tuaja. 

Dhe daljet me miqte jane te rendesishme: mashkulli i dashuruar, do t'ju prezantoj sa me shpejt me njerezit e tij te aferm; te prezanton si te fejuaren e tij dhe te rri afer duke te perkedhelur, duke te kapur prej dore , domethene duke kerkuar nje kontakt fizik. Nese mban duart ne xhep dhe nuk te perfshin ne diskutimin e tij me miqte, nuk do te njohi miqte e tu ose largon shikimin nga ju , beni kujdes.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus