Kryesore » 2012 » Nëntor » 16 » Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?
1:59 AM
Si ta kuptoni se keni gjetur dashurinë e vërtetë?
Për femrat rëndësi ka që partneri i zgjedhur, të cilin edhe e konsiderojnë si partner ideal, të ju pëlqejë miqve dhe familjes. Me tej, femrat kërkojnë një mashkull i cli ju ofron stabilitet emocional, i cili i tërheq dhe ua bën jetën më të lumtur.Për dallim nga femrat, për meshkujt rëndësi ka tërheqja dhe pajtueshmëria seksuale, derisa partnerja e përsosur për ta do të jetë ajo femër e cila i bën të lumtur dhe kujdeset mirë për ta."Në lidhje kryesorja dhe më e rëndësishmja është empatia përkatësisht liria që me partnerin të ndani brengat dhe çastet e lumtura. Njerëzit nganjëherë mendojnë shumë apo tepër se çfarë do të thotë partneri, apo partnerja e duhur duke mos u kënaqur në lidhje", thekson ekspertja për lidhje Helen Croydon.

Shenjat që fermave ju tregojnë se kanë gjetur "të përsosurin":
1. Di si ta bëjë të lumtur dhe i ofron siguri emocionale.
2. Miqtë dhe familja tek ai shohin atë që edhe ju e shihni.
3. Botën ia bën më interesante.
4. Ndajnë të njëjta prioritete në jetë si për shembull duan, apo nuk duan fëmijë.

Shenjat që meshkujve ju tregojnë se kanë gjetur "të përsosurën":
1. E tërheq në mënyrë fizike dhe pajtohen për gjithçka.
2. E dashuron aq shumë sa që nuk dëshiron asnjë tjetër.
3. Ajo di si to bëjë të lumtur dhe i ofron siguri emocionale.
4. Ndajnë të njëjtat prioritete dhe kujdeset mirë për të.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus