Kryesore » 2012 » Korrik » 1 » Si te duroni te fejuarin e shoqes?
1:21 PM
Si te duroni te fejuarin e shoqes?
Miqesia, si dashuria, jane gjera te rralla keto kohet e fundit. Prandaj kur keni nje mike duhet ta mbani forte , dhe kur ajo fejohet me nje mashkull qe sipas jush ai eshte nje idiot, te pakten keshtu duket qe ne shikimin e pare. Ne fakt thuhet shume shpesh qe nuk ekzistojne me meshkujt e nje kohe,por ky eshte nje gjykim siperfaqesore .I ka ndodhur te gjitha femrave te pakten nje here: nese kane nje miqësi te rendesishme me nje femer tjeter. Ajo eshte shoqja besnike , e cila ju kaloni kohen dhe i besoni gjithçka, por papritmas lind dashuria , dikush qe ne jeten e saj eshte i rendesishem. Ndoshta meshkuj kane kaluar shume , qe ne fillim jeni te lumtur te shikoni shoqen tuaj te lumtur , por lodheni kur e shikoni ate te behet si nje cante qe transportohet kudo me vete.Por ju e keni per detyre: qe partnereve te shoqeve ti jepni nje shans. Nuk mund ti konsideroni direkte si idiot , vetem se do te kaloj me shume kohe me shoqen tuaj . Per kete arsye nuk duhet te ngrini mure te tilla , sepse keshtu rrezikoni ta humbisni shoqen e tuaj . Dhe nese i fejuari nuk ben per te, nje dite do ta ve re. Por ndonjehere jemi aq shume te dashuruara sa te jeni te verbra dhe nese nje shoqe i thote se si jane punet eshte me mire. 
Pervec ketyre rastve , mund ti thoni shoqes qe te kaloni me shume kohe bashke , ndoshta duke bere shopping, te shikoni nje film ose thjesht duke provuar maska per fytyren : jane te gjitha aktivitet per u bere, midis femrave , keshtu asaj nuk do i vij keq te le te fejuarin ne shtepi. Por nese nuk arrini te jeni dakort me partnerin e saj, duhet t’ia thoni shoqes: gjithmonë me shume takt . Megjithate kjo nuk ndryshon situaten e doni gjithmonë shoqen dhe duhet ta pranoni ashtu sic eshte.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus