Kryesore » 2012 » Maj » 4 » Si te perballeni me nje lidhje ne largesi?
11:18 AM
Si te perballeni me nje lidhje ne largesi?
Dashuria kur vjen nuk shikon se ku bie, ja perse qe shume shpesh lind nje ndjenje midis persona qe jetojne ne largesi.Dashuria kur vjen nuk shikon se ku bie, ja perse qe shume shpesh lind nje ndjenje midis persona qe jetojne ne largesi. Per te menaxhuar nje situate te tille nuk eshte aspak e thjeshte, por sigurisht qe nuk eshte e pamundur. Shikojme sesi te procedojme sa me mire.
Sigurisht qe nuk do jepen indikacione se si te silleni, cdo njeri ndryshon nga njeri-tjetri, por ja disa rregulla qe ti keni parasysh duke u munduar qe te evitoni sjelljet e pakendeshme qe nuk bejne gje tjeter por e komplikojne situaten , duke vendosur gjithcka ne dyshim apo ne shkaterrim.

Ne ditet e sotme, fale zhvillimit te teknologjive eshte shume e thjeshte per te komunikuar dhe per te ndare cdo emocion te dites permes internetit. Perdorni shpesh msn , facebook ashtu si dhe skype, ne menyre qe jo vetem te degjoheni , por dhe te shikoheni me kamera. Sigurisht qe nuk eshte maksimumi , por me mire se asgje.

Evitoni te jeni shume xheloz dhe jepini hapesire dhe liri partnerit: obsesioni nuk do ju sjelli asgje te mire , pervecse nje zhgenjim ne lidhje. Jini gjithmone te sinqerte gjithashtu pretendoni te njejtin sinqeritet dhe nga partneri. Me pas mund dhe te organizoheni per tu pare te pakten nje here... por kjo varet dhe nga distanca qe kane dy partneret
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus