Kryesore » 2012 » Qershor » 3 » Studimi, 37 për qind e femravee dashurohen me shefat në punë
0:12 AM
Studimi, 37 për qind e femravee dashurohen me shefat në punë
Në një ambient pune nuk ndodh vetëm që të ndihesh nën presionin e ngacmimit nga shefi. Mund të ndodh edhe që femrat, e sidomos ato "single” të dashurohen pas shefit të tyre.Sondazhi, i kryer në një kampion prej mbi 1500 femra përgënjeshtron mitin se shefi është për të gjithë, një person i urryer dhe që të shtie frikë. Rreth 37 për qind kanë pranuar se kishin rënë në dashuri me shefin, të paktën një herë në jetën e tyre. Nga këto, megjithatë, vetëm 7 për qind kanë transferuar këtë dashuri në "terma” konkretë.Eliana Monti, drejtuesja e sondazhit është shprehur se: "Së pari, është gabim të mendojmë se ka diçka të papërshtatshme në një gjendje shpirtërore për më shumë, nuk ka absolutisht asgjë të keqe në dashuri mes kolegëve, edhe nëse ai është shefi juaj. Përveç kësaj, dashuria nuk ka moshë, le të mos shqetësohemi për hierarkinë”.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus