Kryesore » 2012 » Tetor » 17 » Takimet online,sekreti i suksesit
1:25 PM
Takimet online,sekreti i suksesit
Shumefishohen sitet per te gjetur shpirtin binjak, po a dini te beni dallimin e profilit te sakte nga te tjerat
 Sitet e takimeve online, do te fusin personat dhe me te dyshimte , te cilet kane nje shpesh nje profil mbi nje nga keto piatforma. Shpresa eshte gjithmone e njejta: ku ku sitet online te ju ndihmojne te gjeni shpirtin binjak . Po ne ate mase te shumte profilesh eshte e veshtire te terhiqni vemendje e dikujt , qe mund te jete I interesuar per ju . Si t’ia beni?Faji eshte natyralisht I gjithe I informacioneve, qe fusim ne profil . Shpesh ato jane shume te pergjithshme, ose me keq banale. Sipas nje studimi qe eshte bere mbi dating online , ka analizuar shume profile. Rezultati I ketij kerkimi ka qene I rendesishme , ku njera prej tyre eshte: qe te gjithe shkruajne te gjthe shkruajne te njejtat gjera.Asnje profil nuk arrin te hyj ne zemer , sepse te gjitha jane te ngjashme me te tjerat. Dhe frazat qe mund te duken me origjinale ose simpatike , si per shembull : " me merr vetem nese nuk nje serial killer” te cilat jane klishe te rrjetit. Natyrisht kjo eshte dhe normale , atehere celesi eshte vetem tek menyra e te shprehurit tone. Ne kete menyre pasioni , kenaqesia dhe ritet e vogla jane me terheqese dhe kjo ju sjell deshiren per te zbuluar kush eshte mbrapa.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus