Kryesore » 2012 » Maj » 5 » Te flini bashke : Ciftet preferojne te ndajne krevatet
10:35 AM
Te flini bashke : Ciftet preferojne te ndajne krevatet
Te flini bashke eshte nje gjest shume intim, por nese per ciftet e sotme nuk do ishte me keshtu?Te flini bashke eshte nje gjest shume intim, por nese per ciftet e sotme nuk do ishte me keshtu? Hapesira e limituar e dyshekut mund te jete vertet shume e vogel per dy persona qe kane nevoje te levizin dhe mbi te gjitha ne qetesi. Pra, kenaqesia te zgjoheni ne mengjes duke u pare ne sy ,qenka shume me pak e rendesishme sesa te kesh nje anate me gjume te qete.Kjo tendence e re ka dale me ane te rezultatit te nje sondazhi , qe ka treguar qe femrat ( 52% te intervistuarave) preferojne te ndajne krevatet. Por kush eshte motivi? Gjeja e pare eshte komoditeti, ciftet ka raste qe kane nevoja te ndryshme , si per shembull: cohen ne orare te ndryshme ose ajo deshiron qe dhoma te jete e ngrohte, kurse ai do ta ndizte kondicionerin dhe ne vere. Me pas jane zakonet e vogla te mbremjes , qe mund te shqetesojne: njeri prej te dyve do te lexoj deri vone, sepse vuan nga pagjumesia ose pretendon qe te shkoj ne krevat heret dhe nuk do televizore. Shume gjera te vogla dhe disa prej tyre dhe banale, por ato e bejne jeten ne cift si zone lufte.

Meshkujt preferojne te ndajne te njejtin krevat me partneren
Do te jete ndoshta se meshkujt ne moshe te mesme e kane me te veshtire te pushojne ose ka dhe nga ato meshkuj qe jane me romantike se femrat, por gjysma e te intervistuarve preferojne ta ndajne te njejtin krevat me partneren sepse behet fjale per nje moment intim dhe shkon me tutje sesa seksi. Femrat qe kane te njejtin opinion jane 29%. Mbase zonjat e sotme jane rezultati i femrave Stakanov qe per vite me rradhe kane pranuar te gerhituren e burrit pa thehe gje.

Zgjidhja ? Nje dhome, dy krevate
Disa persona kane propozuar nje zgjidhje ketij problemi: Per 20% e beqareve eshte mundur te marresh, kur je me pushime, nje dhome martesore qe te ndani bashke dhe nje dhome tjeter per tjeter per te pasur nje hapesire private.Me pas jane nga ato cifte qe mendojne te kene krevate te ndryshme ne nje dhome; dhe per kete nje suite do ishte perfekte.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus