Kryesore » 2012 » Dhjetor » 7 » 4 klishe romantike qe ndodhin vetem neper filma
3:30 PM
4 klishe romantike qe ndodhin vetem neper filma
Te gjithe do deshironim qe jeta reale te ishte si ajo ne nje film romantik. Vetem se ajo eshte larg me mijera vite drite dhe disa klishe mbeten vetem nje enderr.E dimë qe ne jetën reale gjerat nuk ndodhin si ne një film, por gjithmonë presim qe ato te dodhin një dite. Ja cilat janë klishete romantike qe mbeten veten ne ëndërr.
Muzika romantike
Neper filma gjithmonë momentet romantike shoqërohen me muzikën e duhur dhe qe te emocionon me te vërtetë. Ne realitet nuk ndodh kështu perverse mund te dëgjohet zilja e telefonit, zhurma e lavatriçes, etj, qe janë me pak glamour.

Seksi perfekt
Seksi neper filma ndodh shume spontanisht dhe duket sikur femrat nuk kane asnjëherë nevoje te depilohen dhe dhoma është gjithmonë e ndriçuar si duhet. Ne realitet jeta seksuale nuk është dhe aq e thjeshte sa neper filma.

Flokët dhe pamja ne zgjim
Neper filma, aktoret gjithmonë janë me makijazh dhe kane një pamje perfektë. Madje edhe flokët janë gjithmonë te rregullta. A ndodh kështu ne realitet? Asnjëherë.

Te gjitha mosmarrëveshjet te çojnë ne martese
Ne shume filma romantike, historia është pak a shume kjo: femra dhe mashkulli nuk e durojnë dot njeri tjetrin, por ne fund ata dashurohen marrëzisht dhe përfundojnë ne martese. Imagjinoni nëse do te ndodhte edhe ne realitet kështu.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus