Kryesore » 2012 » Maj » 11 » Ato gjera qe ne nuk do kuptojme kurre tek meshkujt
3:04 PM
Ato gjera qe ne nuk do kuptojme kurre tek meshkujt
Sjellja e meshkujve nuk eshte dhe aq e qarte
Meshkujt kani nje memorie selektive
 Meshkujt harrojne daten e pervjetorit, emrin e femijve dhe te miqce tuaj me te ngushte, lulet tuaja te preferuara…por meshkujt nuk harrojne kurre kur eshte nje ndeshje futbolli dhe per numrin e birrave qe kane ne frigorifer.
Meshkujt mendojne se ne jemi shikuese te vemendshme
Nga celesat , tek pantallonat, per pagesen e taksave ,deri tek corapet.Meshkujt mendojne se ne jemi te lidhura me gjithe objektet e tija personale… Por me mire jepini nje lajm te keq duke I thene qe te merret vet me punet e tija

Meshkujt mendojne se seksi zgjidh te gjitha problemet
Cilido qe te jete diskutimi I fundit, ato e gjejne gjithmone zgjidhjet e problemeve ne krevat.

Meshkujt mendojne se I kane bere punet e shtepise
Te besh nje pune nuk konsiston,qe te hiqni pluhurat nga vendet me te dukshme (zakonisht TV dhe tavolinen e ngrenies) ose per te hequr grumbullin e letrave. Megjithate per te bere punet e shtepise nuk eshte nje "sherbim” per te marre nje medalje ; por dicka qe do I sherbej atij dhe shtepise ku po jetoni.

Meshkujt nuk kuptojne asgje nga lavatricja
Per te ndare ngjyrat ose veshjet sipas cilesise se tyre , eshte nje prove shume e veshtire per ta, Meshkujt mundohen te na tregojne se jane me inteligjent se ne, ne cdo rast. Por ketu nuk do I eci

Meshkujt ecin shume shpejt
"Je ti qe ecen shume ngadale” eshte pergjigjia e tyre dhe na kthejne kurrizin dhe vazhdojne perpara.Nese neve do I linim mbrapa persa I perket: edukimit te femijeve, puneve te shtepise etj... ato do te ishin akoma ne shkollen fillore.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus