Kryesore » 2012 » Dhjetor » 19 » Femra, e dinit qe nuk ka nje, por disa meshkuj ideale?
2:32 PM
Femra, e dinit qe nuk ka nje, por disa meshkuj ideale?
Disa mendojne se mashkulli perfekt nuk ekziston e disa te tjere mendojne qe po. Megjithate sipas nje studimi, ne baze te moshes nuk ka nje, por disa meshkuj ideale.Eshte e natyrshme qe shijet e femrave te ndrshojne me moshen. Kur jemi te reja, pamja e jashtme eshte thelbesore, por me kalimin e viteve ajo e humb rendesine dhe eshte siperfaqesore.Nga mosha 18 deri ne 24 vjec nje femer deshiron te kete ne krah dike qe t’u prezantoje miqve. Ajo preferon muskujt, formen e mire fizike, dike qe te kete te njejtat shije muzikore, per letersime apo edhe per kinemane.Nga mosha 25 deri ne 34 vjec, eshte mabicja ajo qe pelqehet me shume tek meshkujt. Nga ana tjeter eshte dhe perputhshmeria seksuale ajo qe ka rendesi.

Nga mosha 35 deri ne 44 vjec, femrat deshirojne qendrueshmerine dhe nje mashkull me te pjekur.

Duke filluar nga mosha 45 vjecare, nje femer enderron sigurine, por pse jo edhe nje mashkull me te ri ne moshe. Ajo behet me e veshtire ne zgjedhjet e saj.

Pas moshes 55 vjecare, i lihet vendi kenaqesise se shpirtit. Kerkohet nje mashkull inteligjent qe te ndaje te njejtat vlera dhe te kete sens humori.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus