Kryesore » 2012 » Dhjetor » 20 » Kujdes, seksi mund te shkaktoje edhe dhimje te forte koke
2:14 PM
Kujdes, seksi mund te shkaktoje edhe dhimje te forte koke
Disa meshkuj vuajne nga nje dhimbje e forte e kokes para dhe pas seksit, por ata nuk e dine shkakun e kesaj.Te berit dashuri te clodh dhe pakeson tensionin e kaluar gjate dites, por... ka disa raste kur ajo mund te sjelle edhe dhimbje koke. Kjo dhimbje nuk eshte e zakonshme, por prodhohet ne menyre spontane para dhe gjate orgazmes. Dhimbja fillon qe nga poshte dhe deri perpara kokes dhe tek syte. Specialistet thone se kjo ajo mund te jete e vazhdueshme dhe mund te zgjase me muaj e vite te tera, por edhe mund te zhduket menjehere.Cilet jane me te prekurit? Meshkujt jane tre deri kater here me te eksozuar ndaj ketij problemi. Sipas nje studimi, 1 ne 100 meshkull preket nga dhimja e kokes qe vjes si pasoje e seksit. Ne fakt kjo eshte nje shifer qe shpesh nenvleresohet. Te shumte jane meshkujt qe jane viktima por qe refuzojne te flasin me mjekun. Me te prekurit jane ata qe shohin shpesh filma pornografike.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus