Kryesore » 2012 » Gusht » 26 » Meshkujt dhe femrat guxojne te rrefejne fantazite e tyre
4:12 PM
Meshkujt dhe femrat guxojne te rrefejne fantazite e tyre
Femrat fantazojne po aq sa meshkujt . Por ne te kundërt e meshkujve, ata ndonjehere kane nje problem te vogel qe te perhapet tek ushqimi dëshirave te tyre. Atehere sot do te themi gjithçka.

Meshkujt dhe femrat te njëjtat fantazi ?
Cfare enderron nje femer?
Sipas nje sondazhi Elle-CSA i dale ne 2007, 63% e francezeve enderronin te benin dashuri ne plazh, 38% te shikonin nje fil X bashke me partnerin tyre dhe 33% te kene nje lidhje me nje mashkull me te ri. 31% e fantazive ne nej nate me njerëz ose duke bere dashuri me syte e lidhura. Me pas vjen embelsira (22% enderrojne ta lyejne trupin me çokollate ), vendet publike etj.


Cfare enderron nje mashkull?
53% midis endrrave te tyre te benin dashuri ne natyre: 36% midis fantazive ne planin ne 3 ( dy vajza),29% seks te eger me nje te panjohur etj. E kundërta e nje ideje te marre, ato nuk jane vecse 8% qe enderrojne qe femrat te kthehen ne skllave. Ato enderrojne nje femer eksperte dhe liberale (37%) pa fuqi . Meshkujt mbeten shume te lidhur ne vendet publike, ne menyre qe akti te mbetet sekret.


3 fjale celes per tu kuptuar


Stereotipi
Meshkujt dhe femrat mbeteb akoma te lidhur ne stereotipet femer-mashkull shume tradicional: ferat kane dëshira te çmendura , te deshirohen nga nje mashkull dhe meshkujt kane nevoje te admirohen nga femrat.


Nenshtrim
Ne pergjithesi, skenari i nje femre behet rrth nje nënshtrimi, ne kete menyre asaj i lejohet te terhiqet sepse nuk eshte ajo qe vperon keshtu.


Kafshërore
Mashkulli preferon nje pamje imediate dhe nuk e planifikon skenarin: Ai përqendrohet tel kafshimi i lekures (gjoksi, seks...) ne menyre shume kafsherore dhe spontane.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus