Kryesore » 2012 » Korrik » 27 » Shtate menyra per te rindertuar jeten pas nje ndarjeje
2:56 PM
Shtate menyra per te rindertuar jeten pas nje ndarjeje
Ndjenja barktisjes ose e dobësise... Nje ndarje eshte gjithmonë e veshtire per tu kaluar.Ndjenja barktisjes ose e dobësise... Nje ndarje eshte gjithmonë e veshtire per tu kaluar. Ja 7 keshilla te rendesishme per te rregulluar kete kete situaten tuaj .
Fshijeni nga jeta juaj shoqerore : qe te mos bej me pjese nga lista juaj e e miqve. Kjo do te ju lejoj te evitoni te beni ne tundimin per ta spiunuar ose te keni kontakte perseri me ate.


Merreni kohe: pas nje ndarjeje, mos u pendoni per vendimin qe keni marre. Tani qe ju jeni beqare, mendoni pak per veten dhe te jeni egoiste per kete here.


Ngarkoheni kohen tuaj: sport, jeta shoqerore, aktivitete kulturore ... Kthehuni gjithashtu dhe nga jeta aktive ne grup per te mos u izoluar.


Dilni me shoqet : Edhe pse ju nuk keni deshire , mundohuni te dilni dhe te kënaqeni. Per te te harruar do te ishte me mire nje takim i ri.


Mos u hidhni direkte ne nje lidhje te re: Nje histori e re nuk mund te jete mundur nese ju nuk e keni kthyer faqen.... duke harruar ate qe keni kaluar.


Lereni veten te josheni: Mos i refuzoni meshkujt qe ju lejojne qe te rimerrni besimin ne vetvete.


Fitoni eksperience nga kjo ndarje: Per te ecur përpara duhet te jeni ne gjendje te pranoni humbjet dhe gjithashtu anen përgjegjësive . Nuk mund ta rindërtoni jeten ne nje ndjenje zhgënjyese.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus