Kryesore » 2012 » Maj » 24 » Takime romantike , 5 ide per ciftet sportive
4:39 PM
Takime romantike , 5 ide per ciftet sportive
Takimet romantike, gjithmone, jane nje fushe e minuar, mbi te gjitha sepse shpesh na duhet te bejme disa gjera absurde vetem per te bere per vete partnerin. Dihet qe takimet e para nuk mund te kalohen siper divanit duke pire birre ose duke ngrene pice etj... Prandaj provojme te ndalemi tek disa ide baze te tipit te ciftit. Sot kemi seleksionuar 5 sugjerime per ato qe duan sportin dhe natyren. 
Te shkoni ne mal
 Nese e doni natyren dhe ecjet e gjata, mund te te kerkoni nje vend te thjeshte per te bere ecejn. Sigurisht qe do te jeni te ushtruar , por ngjitja e ben me te veshtire te foluren. Prandaj gjeni nje pjese me te thjeshte dhe keshtu mund te beni piknik dhe biseda do te jete me e kendshme.
Xhiro me biciklete
Bicikleta eshte nje justifikim tjeter per te kaluar nje dite te kendshme bashke. Dhe ne kete rast ,vlen si ne fillim: nje itinerar te thjeshte , jo shume te gjate. Mos harroni tek vendi ku do shkoni te beni xhiron, gjeni nje pjese te qete , ku mund e bisedoni ose te konsumoni dicka.

Pishina
Jeni njohur ne pishina dhe keni vene re qe qe te dyve ju pelqen uji.Duhet te shfrytezoni kete rast. Per ta habitur mund ti propozoni te beni nje zhytje bashke. Por shpesh pishinat jane te mbushura me njerez prandaj gjeni kohen e duhur per te shkuar bashke.

Xhiro me varke
Varka eshte nje eksperience e mrekullueshme. Pjesa bregdetare eshte nje vend shume i bukur romantik , ku ju mund te dhe te hani bashke . Mbase mund te shkoni ne ndonje vend tjeter ku te peshkoni bashke.... Keto gjera te vogla do ju bashkojne sa me shume bashke.

Xhiro me kale
Kjo eshte sigurisht nje zgjidhje pak e komplikuar , por nuk duhet te imagjinoni veten tuaj si dy cowboy. Kontakti me kafshet mund t'iu ndihmoj qe te keni sa me shume gjera te perbashketa.Me pas ne vendin keni shkuar mund te vizitoni shume gjera , por gjithcka duhet te behet me qetesi
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus