Kryesore » 2012 » Maj » 24 » Tradhëtia bashkëshortore shkakton infarkt
4:16 AM
Tradhëtia bashkëshortore shkakton infarkt
Paralajmërimi vjen nga studiuesit italianë të cilët kanë rishikuar studimet e mëprashme mbi shkaqet e tradhëtisë bashkëshortore dhe efektet që shkakton ajo.Tradhëtia bashkëshortore nuk i bën dëm vetëm martesës, por edhe zemrës. Sipas një studimi të fundit, sidomos marrëdhëniet me femra të reja janë shumë të rrezikshme për meshkujt.Paralajmërimi vjen nga studiuesit italianë të cilët kanë rishikuar studimet e mëprashme mbi shkaqet e tradhëtisë bashkëshortore dhe efektet që shkakton ajo.Siç publikon ‘Daily Mail’, kërkuesit nga Universiteti i Firences zbuluan se infarktet në zemër janë më të shpeshta kur një mashkull bën seks me të dashurën se sa me gruan e tij.Sipas tyre, përpjekja për të fituar dhe për të kënaqur një femër më të re se bashkëshortja mund të jetë arsyeja që çon në një atak në zemër.Kërkimi tregoi gjithashtu se në jetën e një burri ka 50% mundësi që ai të tradhëtojë të paktën një herë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus