Kryesore » 2012 » Korrik » 28 » Tradhëtia ju kërcënon me infarkt tri herë më shumë
3:33 AM
Tradhëtia ju kërcënon me infarkt tri herë më shumë
Zemra nis të të rrahë fort kur je e martuar dhe zë një dashnor. Kujdes, se kjo nuk ndodh vetëm nga emocionet e rigjetjes së dashurisë si atëherë kur ishit vajza të reja, por edhe si një paralajmërim se jeni më të rrezikuara nga goditjet e infarktit.Një fakt i tillë pohohet nga një studim italian, i botuar në revistën shkencore "Journal of Andrology”. I cili në fakt, pohon se ky paralajmërim vlen edhe për meshkujt që zënë dashnore, ndërsa kanë një jetë familjare.Sipas studiuesve, rreziku me të cilin ata përballen, është shumë i fortë, deri në pikën e rrezikimit të shëndetit.Konkretisht, tre herë më i lartë se mesatarja.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus