Kryesore » 2013 » Nëntor » 29 » Vajza, kujdes nga këta meshkuj !
9:43 AM
Vajza, kujdes nga këta meshkuj !

Femra mos mendoni vetëm për të "zënë” një të dashur, por mendoni për disa cilësi që t’i keni në jetën tuaj me partnerin.Gjatë jetës tuaj do të keni shumë këshilla dhe shumë rekomandime nga shoqeria, për mashkullin tuaj, se si duhet të jetë ai, dhe se cfarë veti dhe cilësi duhet t’i posedoj një mashkull per të qenë i juaji.Por mos vraponi shumë pas këtyre gjërave të cilat janë kaluse me kohë dhe pastaj në një mosh me të shtyrë nuk do keni me nëvoj për ato cilësi të atij mashkulli, po keni nevoj që ai të kujdeset për juve dhe për gjërat të përditshme që bëni ju gjatë ditës.

Këtu do ju prezentojm disa cilësi apo veti të cilat duhet t’i ketë një mashkull për të qenë partneri juaj ideal për një jetë bashkëshortore, dhe mendoj se nuk duhet të neglizhohen këto cilësi.

Mos u lidhni me një mashkull i cili nuk do përkujdeset shumë për juve, ngase një mashkull i till me vonë do bëjë zgjidhjen ë vetë ideale, dhe ju do mbeten prap vetëm, pra ju keni nevojë për dikënd që do ju thot se ju do shumë dhe në të vërtët do ju do, duke e shprehur atë edhe me vepra dhe punë tjeram, të cilat duken fare mirë në shesh.

As mos mendoni të lidheni me një mashkull i cilin nuk është aq shumë i interesuarte të lidhet me ju, ashtu siq ju jeni e interesuar, ngase një lidhje e till nuk do funksionon farë, sepse ai nuk është shumë i dhënë për juve dhe nuk i intereson fare gjërat tjera tuaja, dhe kështu që një lidhje e till nuk do shkon fare, por as nuk bënë të niset fare.

Nësë një mashkull do ju thot se ai do kujdeset për të gjitha gjërat për juve, atëherë kjo një formë është edhe e pakuptim se ju nuk jeni ndonjë barbie që nuk mund të bëni asgjë dhe keni nevoj për ndihmë, edhe në anën tjera partneriteti midis dy cifteve nënkupton se të bëni gjëra për njëri tjetrin, por jo të jeni të varur nga dikush për cdo gjë, sepse lidhja nuk do jetë reale dhe nuk do zgjasë shumë, me këtë forëm të till.

Një mashkull i cili me shumë është i fokusuar në dukjen tuaj të jashtme dhe gjërat tjera për të nuk kanë rendesi, atëherë të keni kujdes ngase një lidhje nuk do shkon, nësë vetëm dukja juaj do jetë ajo që do mbajë lidhjen tuaj, dhe në momentin që nuk do keni një paraqitje të bukur, atëherë ajo do përfundoj?Kështu që një lidhje e till nuk mund të zgjatë as për një kohë të shkurt, dhe lerë mo lidhje e gjatë, as që bëhet fjalë për të.

Mos shpenzoni kohën tuaj me një mashkull nga i cili jeni duke menduar që të ndaheni sa me shpejt të jetë e mundur, por me një mashkull të till as mos u lidhni farë, mos lejoni që vetëm një veti ose cilësi e tij të ju shtyje për tu lidhur me të, ndërsa ditën tjetër të mendoni se si të largoheni nga ai, sepse me këtë do të humbni shumë kohë nga vetja juaj dhe poashtu do lëndoni vetën tuaj.

Farë në fund, mos hupni kohë dukë vrapuar pas meshkujve të cilët do ju dhrojnë vetëm një grimcë dashuri, ngase ajo mënyra tregon se ai nuk është përsoni juaj ideal dhe është i rezervuar nga lidhja me juve, kështu që një lidhje të till mos e fillon farë ngase dashuria duhet të jetë reciproke në mënyrë që të ketë edhe lumtur mbrenda dashurisë.

Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus